Sıkça Sorulan Sorular

Genel

Türkiye, Asya ve Avrupa’nın birleştiği noktada yer alır. 82 milyon (2019) nüfusa sahip %99 Müslüman olan modern bir ülkedir. Türkiye sanayi konusunda gelişmiş ve Avrupa ile büyük oranda entegre olmuş durumdadır.

Türkiye bulunduğu bölgedeki en güvenli ülkelerden birisidir. Özellikle batı şehirleri Avrupa standartlarında son derece güvenli alanlardır.

İstanbul, dünyanın en büyük metropollerinden birisi durumundadır. Bunun yanında başkent Ankara, liman şehri İzmir, sanayi şehri Bursa ve turizm şehri Antalya Türkiye'nin en büyük illeridir.

Turizm

TOTEM TUR misafirlerine; ulaşım, konaklama, vize, transfer, danışmanlık, tercüme, rehberlik ve tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik profesyonel kadrosu ile hizmet vermektedir.

TOTEM TUR misafirlerinin tüm uçuş ve konaklamalarını planlama ve rezervason sürecini gerçekleştirmeye yönelik hizmet sunar.

Kendinizi değerli hissettirecek VIP hizmeti satın almak için ofisimize bekleriz ya da iletişim kısmında bulunan numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sizler için önceden hazırladığımız her şey dahil paketleri satın alabilir ya da talebiniz doğrultusun da profesyonel ekibimiz ile sizler için istediğiniz rotalarda paket tur hazırlayabiliriz.

Tur ve diğer hizmetlerimizi satın almak için ofisimize bekleriz ya da iletişim kısmında ki numaralardan ulaşabilirsiniz.

Rezervasyon süreci için sizleri ofisimize bekleriz ya da iletişim kısmında ki numaralardan ulaşabilirsiniz.

Vize başvurusu, oturma izni ve çalışma izni gibi resmi süreçlerde hizmetinizdeyiz. Detaylı bilgi için sizi ofisimize bekleriz.

TOTEM TURİZM profesyonel kadrosu ile her an her isteğinize cevap vererek misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir. Birçok alanda anlaşmalarımız ve BURAQ AIR tek yetkili satış acentası ile sektörün en iyisi olarak hizmet vermekten onur duyuyoruz.

Tüm alternatif turizm dallarında hizmet vermekteyiz.

Su sporları, doğa yürüşleri, tema park, milli park ve benzeri alanlardaki bir çok akitivite imkanları mevcuttur. Bu imkanlardan yararlanmak ve satın için bizimle iletişime geçiniz.

Türkiye’deki bütün otellerin rezervasyonlarını yapmaktayız. Muhafazakar otel konseptine sahip otel rezervasyonları için bizimle iletişime geçiniz.

Tema park gibi aktivitelerle mükemmel bir zaman geçirmeleri için pedagoglarımız ile hizmetinizdeyiz.

Termal tesisler; cilt hastalıklarına, eklem ağrılarına, ortopedik hastalıklara, kalp damar hastalıklarına ve birçok hastalığa iyi gelmektedir.

Osmanlı mutfağı ve birçok ülke mutfaklarına ait lezzetleri tatmak ve gastonomik faaliyetlere katılabilirsiniz.

Şehir içi ve şehirler arası ulaşım için otobüs, uçak, tren vb. ulaşım yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Türkiye’de sorunsuz bir zaman geçirmeniz için tercümanlık hizmeti vermekteyiz. Aynı zamanda isteyen misafirlerimize profesyonel rehberlerimiz eşlik etmekte.

Türkiye’deki her türlü sorunlarınız için konsolosluk, emniyet ve tüm resmi makamlar sizlere hizmet etmektedir. Aynı zaman TOTEM TURİZM GRUP her türlü ihtiyacınız için yanınızda olacaktır.

Yaz tatili için deniz-kum-güneş turistik faaliyeti ile birlikte kültür-doğa turizmi ile mükemmel bir yaz tatili geçirebilirsiniz.

Kayak aktiviteleri ile birlikte külterel balon aktivitelerini kullanarak unutulmaz bir kış tatili geçirebilirsiniz.

Doğa içerisinde tracking alanları, avcılık, kamp gibi faaliyetler ile doğa içerisinde mükemmel bir zaman geçirebilirsiniz.

Paraşüt, bungee jumping, dalış, sörf, rafting, snowboard gibi aktivitelere katılabilirsiniz.

İnanç turizmi ve tarih turizmi gibi turlarımız ile sizlere hizmet vemekteyiz.

Eğitim

Bir “Bilgi İste” formu doldurarak ya da bize ulaşın web sitesinde bir e-posta bularak bir okula başvurabilirsiniz.

Bu soruyu sadece siz cevaplayabilirsiniz. Ancak, en iyi kararı vermenize yardımcı olacak mükemmel kaynaklarımız var. https://www.educations.com/educationtest/start/151

İlk olarak çalışmak istediğiniz yere karar vermeniz gerekir. Belirli bir ülke ya da şehir olsun; ve / veya Lisans veya Yüksek Lisans gibi program türleri.

Eğitim almak için okulları bulmak, kendi kriterlerinize ve çalışmayı hedeflediğiniz programın program kullanılabilirliğine bağlıdır.

Her okul ve program, öğrencileri kabul etmek için farklı kabul koşullarına sahiptir. Kontrol etmeniz gereken ilk şey de bu.

Burs almaya hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenmenin en kolay yolu enstitü ile doğrudan “Bilgi İste” formu ile iletişime geçmektir.

Öğrenim ücretleri programa ve okula göre değişiklik gösterir, ayrıntılar için doğrudan "Bilgi isteme formu" göndermeniz veya enstitüye doğrudan bir e-posta göndermeniz gerekir.

Yatırım ve Vatandaşlık

Türkiye’de vatandaşlık için birkaç yol vardır. En hızlı vatandaşlık yolu gayrimenkul satın almasıdır. Türkiye’den satın alacağınız 250.000 USD değerindeki bir gayrimenkul ile kendiniz, eşiniz ve 18 yaş altı tüm çocuklarınız için vatandaşlık alabilirsiniz. Diğer yandan evlilik yolu ile veya Türkiye’de ticari yatırım yaparak yada belirli bir süre oturma ve çalışma iznine tabi olarak vatandaşlık talep edebilirsiniz. Detaylar hakkında uzmanlarımızla iletişime geçmek için tıklayınız.

Türkiye’de bir ikamet adresi göstererek 1 yıllık ön oturma izni başvurusu yapabilirsiniz. Resmi makamların uygun bulması ile oturma izninizi alabilirisiniz. Her yıl sonunda uygun şartları karşılamanız halinde oturma izninizi uzatabilirsiniz. Detaylar hakkında uzmanlarımızla iletişime geçmek için tıklayınız.

Yatırım yapma veya ilgili kanunda belirtilmiş şartlara bağlı olarak bir işletmede çalışmaya başlama halinde çalıştığınız kurum üzerinden çalışma iznine başvurabilirsiniz. Çalışma izni almak için hem çalışacağınız kurum hem de sizin gerekli şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Detaylar hakkında uzmanlarımızla iletişime geçmek için tıklayınız.

Türkiye yatırım potansiyeli açısından bölgesinin en değerli ve güvenli ülkesi konumundadır. Türkiye’de gayrimenkul, ticaret veya üretim konularında yatırım yapabilirsiniz. Şartları sağlamanız halinde yabancı yatırımcı olarak belirli konularda teşvik alabilirsiniz. Türkiye’de yatırım yapmak için konusunda uzman bir danışman kuruluşla çalışmanız en sağlık yöntemdir. Detaylar hakkında uzmanlarımızla iletişime geçmek için tıklayınız.

Bir üretim ve dağıtım merkezi olarak Türkiye’de çok farklı konularda yatırım imkanı vardır. Hızlı değer artışları gayrimenkul konusunda yüksek karlılık sağlarken üretim konusunda da hem 82 milyonluk nüfusu hem de Avrupa gümrük birliğine dahil olması nedeni ile büyük potansiyele sahiptir. Sizin için en doğru yatırımı ve iş planını oluşturmak için konusunda uzman bir danışman kurumla çalışmanızda fayda vardır. Detaylar hakkında uzmanlarımızla iletişime geçmek için tıklayınız.

Türkiye yatırım için en doğru ülkelerden birisidir. Hızlı gelişen ekonomisi, Avrupa ve çevre ülkeler ile bağlantısı ve üretim gücü ile Türkiye halihazırda en çok doğrudan yatırım alan ülkelerden birisi durumundadır. Türkiye yatırım için çok doğru bir ülke olmasının yanında yapacağınız yatırımı doğru şekilde seçmeniz çok önemlidir. Detaylar hakkında uzmanlarımızla iletişime geçmek için tıklayınız.

Türkiye pasaportu 77 ülkeye vizesiz olarak seyahat edebilmektedir. Moldova, Andorra, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Azerbaycan, Bahamalar, Bahreyn, Barbados, Belarus, Belize, Bhutan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bolivya, Bosna-Hersek, Botsvana, Brezilya, Britanya Virjin Adaları, Brunei, Cape Verde (Yeşil Burun Adaları), Cibuti, Cook Adaları, Doğu Timor, Dominika, Ekvador, El Salvador, Endonezya, Ermenistan, Fas, Fiji, Fildişi Sahili, Filipinler, Filistin, Guatemala, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Haiti, Honduras, Hong Kong, Irak, İran, Jamaika, Japonya, Kamboçya, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kolombiya, Kosova, Komor Adaları, Kosta Rika, Kuveyt, Lübnan, Madagaskar, Makau, Maldivler, Malezya, Mauritius, Meksika, Moğolistan, Monaco, Mozambik, Myanmar (Burma), Nepal, Nikaragua, Niue, Özbekistan, Palau, Panama, Paraguay, Peru, Ruanda, Saint Kitts (Saint Christopher) ve Nevis Adaları, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, Samoa, San Marino, Sao Tome ve Principe, Senegal, Seyşeller, Sırbistan, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Sudan, Svaziland, Şili, Tacikistan, Tanzanya, Tayland, Tayvan, Togo, Tonga, Tunus, Tuvalu, Uganda, Ukrayna, Umman, Uruguay, Ürdün, Vanuatu, Vatikan, Venezuela, Zambiya, Zimbabve.